Programme Programme

15.08 PONIEDZIAŁEK/MONDAY
g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall
Inauguracyjny koncert symfoniczny/Inaugural symphonic concert
Homage à Bohdan Pociej
KATIA LABÈQUE fortepian/piano
MARIELLE LABÈQUE fortepian/piano
EUROPEAN UNION YOUTH ORCHESTRA
VASILY PETRENKO dyrygent/conductor
Program/Programme:
ALBERT LORTZING Uwertura do opery „Der Pole und seine Kind”/Overture to the opera Der Pole und seine Kind
WOLFGANG AMADEUS MOZART Koncert na dwa fortepiany Es-dur KV 365/Concerto for two pianos in E flat major, K. 365
GUSTAV MAHLER I Symfonia D-dur/Symphony No. 1 in D major

 

16.08 WTOREK/TUESDAY
g. 17.00/5.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall

Koncert kameralny/Chamber concert
JONATHAN PLOWRIGHT fortepian/piano
YULIANNA AVDEEVA fortepian/piano
KWARTET IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO/SZYMANOWSKI QUARTET
Program/Programme:
LUDOMIR RÓŻYCKI Kwintet fortepianowy c-moll op. 35/Piano Quintet in C minor, Op. 35
ANTONIN DVOŘÁK Kwintet fortepianowy A-dur op. 81/Piano Quintet in A major, Op. 81

g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall
Recital fortepianowy/Piano recital
Program/Programme:
KATE LIU
WOLFGANG AMADEUS MOZART Sonata B-dur KV 281/Piano Sonata No. 3 in B flat major, K. 281
ALEKSANDER SKRIABIN/ALEXANDER SCRIABIN III Sonata fortepianowa fis-moll op. 23/Piano Sonata No. 3 in F sharp minor, Op. 23
FRYDERYK CHOPIN Mazurki op. 56/Mazurkas, Op. 56, Sonata h-moll op. 58/Sonata in B minor, Op. 58

g. 22.00/10.00 p.m., Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
DINARA KLINTON
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Nokturn g-moll op. 15 nr 3/Nocturne in G minor, Op. 15 No. 3, Barkarola Fis-dur op. 60/Barcarolle in F sharp major, Op. 60, Polonez c-moll op. 40 nr 2/Polonaise in C minor, Op. 40 No. 2, Trois Nouvelles Étude, Sonata b-moll op. 35/Sonata in B flat minor, Op. 35

 

17.08 ŚRODA/WEDNESDAY
g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall

Opera w wersji koncertowej/Opera in concert version
VIVICA GENAUX  mezzosopran mezzo-soprano
VALENTINA FARCAS sopran/soprano
DAVIDE GIUSTI tenor
FABRIZIO BEGGI bas/bass
UGO GUAGLIARDO bas/bass
CHÓR OPERY I FILHARMONII PODLASKIEJ/PODLASIE OPERA AND PHILHARMONIC CHOIR
VIOLETTA BIELECKA kierownik chóru/choir director
EUROPA GALANTE
FABIO BIONDI dyrygent/conductor
Program/Programme: VINCENZO BELLINI I Capuleti e i Montecchi

g. 22.00/10.00 p.m. Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
TOBIAS KOCH

 

18.08 CZWARTEK/THURSDAY
g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall

Koncert symfoniczny/Symphonic concert
NELSON GOERNER fortepian historyczny/period piano
EUROPA GALANTE
FABIO BIONDI dyrygent/conductor
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Wariacje B-dur op. 2/Variations in B flat major, Op. 2
Koncert fortepianowy f-moll
op. 21/Piano Concerto in F minor, Op. 21
FELIX MENDELSSOHN I Symfonia c-moll op. 11/Symphony No. 1 in C minor, Op. 11 

g. 22.00/10.00 p.m. Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
KRZYSZTOF KSIĄŻEK
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Preludium cis-moll op. 45/Prelude in C sharp minor, Op. 45,  Mazurki op. 7/Mazurkas, Op. 7, Nokturn fis-moll op. 48 nr 2/Nocturne in F sharp minor, Op. 48 No. 2, Mazurki op. 30/Mazurkas, Op. 30, Scherzo h-moll op. 20/Scherzo in B minor, Op. 20

19.08 PIĄTEK/FRIDAY
g. 18.00/6.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall

Koncert symfoniczny/Symphonic concert
JAN LISIECKI fortepian/piano
CHÓR OPERY I FILHARMONII PODLASKIEJ/PODLASIE OPERA AND PHILHARMONIC CHOIR
VIOLETTA BIELECKA kierownik chóru/choir director
SINFONIA VARSOVIA
GRZEGORZ NOWAK dyrygent/conductor
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Fantazja A-dur na tematy polskie op. 13/Fantasy on Polish Airs in A major, Op. 13
LUDWIG VAN BEETHOVEN Fantazja na fortepian, chór i orkiestrę c-moll op. 80/Fantasy for piano, choir and orchestra in C minor, Op. 80
IGNACY DOBRZYŃSKI II Symfonia c-moll op. 15/Symphony No. 2 in C minor, Op. 15

g. 21.00/9.00 p.m., Bazylika św. Krzyża/Basilica of the Holy Cross
Requiem przed Sercem Chopina/Requiem in front of Chopin’s heart
COLLEGIUM 1704
NATALIA RUBIŚ sopran/soprano
AGNIESZKA REHLIS mezzosopran/mezzo-soprano
KRYSTIAN ADAM tenor
JAN MARTINÍK bas/bass
VÁCLAV LUKS dyrygent/conductor
Program/Programme: GAETANO DONIZETTI Messa da Requiem

 

20.08 SOBOTA/SATURDAY
g. 17.00/5.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall

Koncert kameralny/Chamber concert
TILL FELLNER fortepian/piano
BELCEA QUARTET
Program/Programme:
FRANZ SCHUBERT Kwartet smyczkowy d-moll „Śmierć i dziewczyna” D. 810/String Quartet in D minor (‘Death and the Maiden’), D.810
JOHANNES BRAHMS Kwintet fortepianowy f-moll op. 34/Piano Quintet in F minor, Op. 34

g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall
Recital wokalny/Vocal recita
IAN BOSTRIDGE tenor
JULIUS DRAKE fortepian/piano
Program/Programme:
ROBERT SCHUMANN Dein Angesicht, op. 127 nr 2/Op. 127 No. 2, Lehn deine Wang, op. 142 nr 2/Op. 142 No. 2, Es leuchtet meine Liebe, op. 127 nr 3/Op. 127 No. 3, Mein Wagen rollet langsam, op. 142 nr 4/Op. 142 No. 4, Dichterliebe op. 48/ Op. 48
JOHANNES BRAHMS Es träumte mir op. 57 nr 3/Op. 57 No. 3, Auf dem Kirchhofe, op. 105 nr 4/Op. 105 No. 4, Herbstgefühl, op. 48 nr 7/Op. 48 No. 7, Der Gang zum Liebchen, op. 48 nr 1/Op. 48 No. 1, Geheimnis, op. 71 nr 3 Op. 71 No. 3, Minnelied, op. 71 nr 5 Op. 71 No. 5, Alte Liebe, op. 72 nr 1 Op. 72 No. 1,  Sommerfäden, op. 72 nr 2/Op. 72 No. 2, O kühler Wald, op. 72 nr 3/Op. 72 No. 3, Verzagen, op. 72 nr 4/Op. 72 No. 4, Uber die Heide, op. 86 nr 4/Op. 86 No. 4, Mein Herz ist schwer, op. 94 nr 3/Op. 94 No. 3, Botschaft, op. 47 nr 1/Op. 47 No. 1

g. 22.00/10.00 p.m., Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
KATE LIU
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Mazurki op. 56/Mazurkas, Op. 56, Walc F-dur op. 34 nr 3/Waltz in F major, Op. 34 No. 3, Nokturn H-dur op. 62 nr 1/Nocturne in B major, Op. 62 No. 1, Nokturn E-dur op. 62 nr 2/Nocturne in E major, Op. 62 No. 2, Ballada f-moll op. 52/Ballade in F minor, Op. 52

 

21.08 NIEDZIELA/SUNDAY
g. 12.00/12.00 noon Recital Chopinowski na fortepianie
współczesnym/Chopin recital on modern piano (Steinway)
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli/Fryderyk Chopin’s Birthplace and Park in Żelazowa Wola
KATE LIU
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Mazurki op. 56/Mazurkas, Op. 56, Walc F-dur op. 34 nr 3/Waltz in F major, Op. 34 No. 3, Nokturn H-dur op. 62 nr 1/Nocturne in B major, Op. 62 No. 1, Nokturn E-dur op. 62 nr 2/Nocturne in E major, Op. 62 No. 2, Ballada f-moll op. 52/Ballade in F minor, Op. 52

g. 16.00/4.00 p.m. Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli/ Fryderyk Chopin’s Birthplace and Park in Żelazowa Wola
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Broadwood)
KATE LIU
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Mazurki op. 56/Mazurkas, Op. 56, Walc F-dur op. 34 nr 3/Waltz in F major, Op. 34 No. 3, Nokturn H-dur op. 62 nr 1/Nocturne in B major, Op. 62 No. 1, Nokturn E-dur op. 62 nr 2/Nocturne in E major, Op. 62 No. 2, Ballada f-moll op. 52/Ballade in F minor, Op. 52

g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall
Koncert symfoniczny/Symphonic concert
TOBIAS KOCH fortepian historyczny/period piano
ANTONIO PIRICONE fortepian historyczny/period piano
COLLEGIUM 1704
VÁCLAV LUKS dyrygent/conductor
Program/Programme:
WOLFGANG AMADEUS MOZART Uwertura do opery „Der Schauspieldirektor”/ Overture to the opera Der Schauspieldirektor
VOJTĚCH JÍROVEC Koncert fortepianowy/Piano Concerto
FRYDERYK CHOPIN Fantazja A-dur na tematy polskie op. 13/Fantasy on Polish Airs, Op. 13
OTTO NICOLAI Fantazja na temat „Normy” Belliniego na fortepian i orkiestrę op. 25/Fantasy on a theme from Bellini’s opera Norma for piano and orchestra, Op. 25
FELIX MENDELSSOHN IV Symfonia A-dur op. 90 Włoska/Symphony No. 4 in A major Italian, Op. 90

g. 22.00/10.00 p.m., Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
SZYMON NEHRING
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Mazurki op. 33/Mazurkas, Op. 33, Walc As-dur op. 34 nr 1/Waltz in A flat major, Op. 31 No. 1, Etiudy op. 25/Etudes, Op. 25 (nr 1 As-dur/No. 1 in A flat major; nr 4 a-moll/No. 4 in A minor; nr 7 cis-moll/No. 7 in C sharp minor), Fantazja f-moll op. 49/Fantasy in F minor, Op. 49

 

22.08 PONIEDZIAŁEK/MONDAY
g. 17.00/5.00 p.m. Sala Kameralna Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Chamber Hall

Recital wokalny/Vocal recital
IWONA SOBOTKA sopran/soprano
JANUSZ OLEJNICZAK fortepian historyczny/period piano

g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall
Recital fortepianowy/Piano recital
SZYMON NEHRING fortepian/piano
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Mazurki op. 33/Mazurkas, Op. 33, Fantazja f-moll op. 49/Fantasy in F minor, Op. 49
KAROL SZYMANOWSKI Wariacje b-moll op. 3/Variations in B flat minor, Op. 3
FRYDERYK CHOPIN Etiudy op. 25/Etudes, Op. 25 (nr 1 As-dur/No. 1 in A flat major; nr 4 a-moll/No. 4 in A minor; nr 7 cis-moll/No. 7 in C sharp minor; nr 11 a-moll/No. 11 in A minor; nr 12 c-moll/No. 12 in C minor)
SIERGIEJ RACHMANINOW/SERGEY RACHMANINOV Etiudy op. 39/Etudes, Op. 39 (nr 3 fis-moll/No. 3 in F sharp minor; nr 5 es-moll/No. 5 in E flat minor; nr 7 c-moll/No. 7 in C minor; nr 8 d-moll/No. 8 in D minor; nr 9 D-dur/No. 9 in D major)

g. 22.00/10.00 p.m., Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
GALINA CHISTIAKOVA
FRYDERYK CHOPIN Nokturn F-dur op. 15 nr 1/Nocturne in F major, Op. 15, No. 1, Nokturn b-moll op. 9 nr 1/Nocturne in B flat minor, Op. 9 No. 1, Mazurki op. 33/Mazurkas, Op. 33, Mazurki op. 50/Mazurkas, Op. 50, Mazurki op. 63/Mazurkas, Op. 63

 

23.08 WTOREK/TUESDAY
g. 17.00/5.00 p.m. Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego/Witold Lutosławski Concert Studio of Polish Radio
Koncert kameralny/Chamber concert
AMPHION WIND OCTET zespół instrumentów dętych historycznych/period wind instruments ensemble
Program/Programme:
GIOACCHINO ROSSINI Il Barbiere di Siviglia (opera w transkrypcji Vincenzo Gambaro/opera in transcription by Vincenzo Gambaro)

g. 20.00/8.00 p.m. Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego/Witold Lutosławski Concert Studio of Polish Radio
Recital fortepianowy/Piano recital
GEORGIJS OSOKINS fortepian/piano
Program/Programme:
DOMENICO SCARLATTI Sonata fortepianowa d-moll L. 108/Piano Sonata in D minor, L.108
SIERGIEJ RACHMANINOW/SERGEY RACHMANINOV Barkarola g-moll op. 10 nr 3/Barcarolle in G minor, Op. 10 No. 3, Preludium G-dur op. 32 nr 5/Prelude in G major, Op. 32 No. 5, Etiuda es-moll op. 33 nr 5/Etude in E flat minor, Op. 33 No. 5, Etiuda es-moll op. 39 nr 5/Etude in E flat minor, Op. 39 No. 5, Fragments, Polka de W.R.
ALEKSANDER SKRIABIN/ALEXANDER SCRIABIN Walc As-dur op. 38/Waltz in A flat major, Op. 38, Preludium b-moll op. 37 nr 1/Prelude in B flat minor, Op. 37 No. 1, IX Sonata fortepianowa op. 68 “Messe Noire”/Piano Sonata No. 9 Messe Noire, Op. 68
DOMENICO SCARLATTI Sonata fortepianowa b-moll L.33/Piano Sonata in B minor, L.33
FRYDERYK CHOPIN Barkarola Fis-dur op. 60/Barcarolle in F sharp major, Op. 60, Sonata h-moll op. 58/Sonate in B minor, Op. 58

g. 22.00/10.00 p.m., Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
IVETT GYÖNGYÖSI
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Barkarola Fis-dur op. 60/Barcarolle in F sharp major, Op. 60, Nokturn Es-dur op. 55 nr 2/Nocturne in E flat major, Op. 55 No. 2, Mazurki op. 30/Mazurkas, Op. 30, Scherzo cis-moll op. 39/Scherzo in C sharp minor, Op. 39, Walc As-dur op. 34 nr 1/Waltz in A flat major, Op. 34 No. 1, Andante spianato i Wielki Polonez E-dur op. 22/Andante spianato and Grande Polonaise brillante Op. 22

 

24.08 ŚRODA/WEDNESDAY
g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall
Koncert symfoniczny/Symphonic concert

CHARLES RICHARD-HAMELIN fortepian/piano
ANDRZEJ BAUER wiolonczela/cello
SINFONIA VARSOVIA
GRZEGORZ NOWAK dyrygent/conductor
Program/Programme:
FELIKS NOWOWIEJSKI
FRYDERYK CHOPIN Koncert fortepianowy f-moll op. 21/Piano Concerto in F minor, Op. 21
ROBERT SCHUMANN Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129/Cello Concerto in A minor, Op. 129

g. 22.00/10.00 p.m., Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
GEORGIJS OSOKINS
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Berceuse Des-dur op. 57/Berceuse in D flat major, Op. 57, Mazurek cis-moll op. 41 nr 4/Mazurka in C sharp minor, Op. 41 No. 4, Mazurek cis-moll op. 50 nr 3/Mazurka in C sharp minor, Op. 50 No. 3, Sonata h-moll op. 58/Sonate in B minor, Op. 58

 

25.08 CZWARTEK/THURSDAY
g. 17.00/5.00 p.m. Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego/Witold Lutosławski Concert Studio of Polish Radio

Recital wokalny/Vocal recital
MARIUSZ GODLEWSKI baryton/baritone
Program/Programme:
SCHUBERT, SCHUMANN, CHOPIN

g. 20.00/8.00 p.m. Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego/Witold Lutosławski Concert Studio of Polish Radio
Koncert kameralny/Chamber concert
QUATUOR MOSAÏQUES
Program/Programme:
LUDWIG VAN BEETHOVEN Kwartet smyczkowy op. 130/String Quartet, Op. 130
Grosse Fugue op. 133/Grosse Fugue, Op. 133
JOHANN BENJAMIN GROSS III Kwartet f-moll op. 37/Quartet No. 3 in F minor, Op. 37

g. 22.00/10.00 p.m., Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
TONY YIKE YANG
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN
Nokturny op. 9 (nr 1 b-moll; nr 2 Es-dur; nr 3 H-dur)/Nocturnes, Op. 9 (No. 1 in B flat minor, No. 2 in E flat major, No. 3 in B major)      
Ballada f-moll op. 52/Ballade in F minor, Op. 52                        
Polonez-Fantazja As-dur op. 61/Polonaise-Phantasy in A flat major, Op. 61

 

26.08 PIĄTEK/FRIDAY
g. 17.00/5.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall

Recital fortepianowy/Piano recital
TONY YIKE YANG
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Ballada g-moll op. 23/Ballade in G minor, Op. 23
Ballada f-moll op. 52/Ballade in F minor, Op. 52
Mazurki op. 7/Mazurkas, Op. 7
Andanta spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22/Andante spianato and Grande Polonaise brillante, Op. 22
MODEST MUSORGSKI/MODEST MUSSORGSKY Obrazki z wystawy/Pictures from an Exhibition

g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall
Koncert kameralny/Chamber concert
CHARLES RICHARD-HAMELIN fortepian/piano
APOLLON MUSAGÈTE QUARTETT
Program/Programme:
FRANZ SCHUBERT Kwartet G-dur D. 887/Quartet in G major, D887
DMITRIJ SZOSTAKOWICH/DMITRY SHOSTAKOVICH Kwintet fortepianowy g-moll op. 57/Piano Quintet in G minor, Op. 57

g. 22.00/10.00 p.m., Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
ERIC LU
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN 24 Preludia op. 28/24 Preludes, Op. 28

 

27.08 SOBOTA/SATURDAY
g. 17.00/5.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall

Recital fortepianowy/Piano recital
DMITRY SHISHKIN
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN 4 Impromptus (As-dur op. 29/in A flat major, Op. 29; Fis-dur op. 36/in F sharp major, Op. 36; Ges-dur op. 51/in G flat major, Op. 51; Fantazja-Impromptu cis-moll op. posth. [66]/Fantaisie-Impromptu, Op. 66), Mazurki op. 59/Mazurkas, Op. 59, Nokturn Es-dur op. 9 nr 2/Nocturne in E flat major, Op. 9 No. 2, Scherzo b-moll op. 31/Sonate in B flat minor, Op. 31
DOMENICO SCARLATTI 4 Sonaty/4 Piano Sonatas (E-dur/in E major, f-moll/in F minor, d-moll/in D minor, Fis-dur/in F sharp major)
FERUCCIO BUSONI Wariacje na temat Preludium Chopina c-moll/Variations on a Chopin’s Prelude
FERENC LISZT Walc Mefisto nr 1/Mephisto Waltz, No. 1

g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall
Recital fortepianowy/Piano recital
ERIC LU
Program/Programme:
WOLFGANG AMADEUS MOZART Sonata fortepianowa C-dur KV330/Piano Sonata in C major, K. 330
FRANZ SCHUBERT 4 Impromptus op. 90/4 Impromptus, Op. 90
FRYDERYK CHOPIN 24 Preludia op. 28/24 Preludes, Op. 28

g. 22.00/10.00 p.m., Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
ALYOSHA JURINIC
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Mazurek a-moll op. 17 nr 4/Mazurka in A minor, Op. 17 No. 4, Ballada f-moll op. 52/Ballade in F minor, Op. 52, Nokturn Des-dur op. 27 nr 2/Nocturne in D flat major, Op. 27 No. 2, Sonata h-moll op. 58/Sonata in B minor, Op. 58

 

28.08 NIEDZIELA/SUNDAY
g. 12.00/12.00 noon Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli/Fryderyk Chopin’s Birthplace and Park in Żelazowa Wola
Recital Chopinowski na fortepianie współczesnym/Chopin recital on modern piano (Steinway)
AIMI KOBAYASHI
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN 24 Preludia op. 28/24 Preludes, Op. 28

g. 16.00/4.00 p.m. Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli/ Fryderyk Chopin’s Birthplace and Park in Żelazowa Wola
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Broadwood)
AIMI KOBAYASHI
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN 24 Preludia op. 28/24 Preludes, Op. 28

g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall
Koncert symfoniczny/Symphonic concert
SEONG-JIN CHO fortepian/piano
SINFONIA VARSOVIA
GRZEGORZ NOWAK dyrygent/conductor
Program/Programme:
PIOTR ILJICZ CZAJKOWSKI/PYOTR ILYICH TCHAIKOVSKY I Koncert fortepianowy b-moll op. 23/Piano Concerto No. 1 in B flat minor, Op. 23
FRYDERYK CHOPIN/JEAN FRANÇAIX Preludia op. 28/Preludes, Op. 28

g. 22.00/10.00 p.m., Chopin w Bazylice św. Krzyża/Chopin at the Basilica of the Holy Cross
Recital Chopinowski na instrumencie historycznym/Chopin recital on period piano (Erard)
DMITRY SHISHKIN
Program/Programme:
FERRUCIO BUSONI Wariacje nt. Preludium Chopina c-moll/Variations on a Chopin’s Prelude in C minor
FRYDERYK CHOPIN 4 Impromptus (As-dur op. 29/in A flat major, Op. 29; Fis-dur op. 36/in F sharp major, Op. 36; Ges-dur op. 51/in G flat major, Op. 51; Fantazja-Impromptu cis-moll op. posth. [66]/Fantaisie-Impromptu, Op. 66), Mazurki op. 59, Mazurkas, Op. 59, Nokturn Es-dur op. 9 nr 2, Nocturne in E flat major, Op. 9 No. 2, Scherzo b-moll op. 31 nr 2, Scherzo in B flat minor, Op. 31 No. 2

 

29.08 PONIEDZIAŁEK/MONDAY
g. 17.00/5.00 p.m. Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego/Witold Lutosławski Concert Studio of Polish Radio

Koncert kameralny/Chamber concert
NELSON GOERNER fortepian/piano
PAWEŁ WAKARECY fortepian/piano
PAUL MEYER klarnet/clarinet
ŁUKASZ DŁUGOSZ flet/flute
JAKUB JAKOWICZ skrzypce/violin
JANUSZ WAWROWSKI skrzypce/violin
KATARZYNA BUDNIK-GAŁĄZKA altówka/viola
MARCIN ZDUNIK wiolonczela/cello
SŁAWOMIR ROZLACH kontrabas/double bass
Program/Programme:
WOLFGANG AMADEUS MOZART Kwintet klarnetowy A-dur KV 581/Clarinet Quintet in A major, K581
WOLFGANG AMADEUS MOZART/JOHANN NEPOMUK HUMMEL Symfonia g-moll  KV 550/Symphony in G minor, K. 550
JÓZEF NOWAKOWSKI Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17/Piano Quintet in E flat major, Op. 17

g. 20.00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall
KATE LIU fortepian historyczny/period piano *
SZYMON NEHRING fortepian historyczny/ period piano **
ERICH HOEPRICH klarnet/clarinet
ORKIESTRA XVIII WIEKU/Orchestra of the Eighteenth Century
GRZEGORZ NOWAK dyrygent/conductor
Program/Programme:
FRYDERYK CHOPIN Koncert fortepianowy e-moll op. 11/Piano Concerto in E minor, Op. 11*
WOLFGANG AMADEUS MOZART Koncert klarnetowy A-dur KV 622/Clarinet Concerto in A major, K. 622
FRYDERYK CHOPIN Koncert fortepianowy f-moll op. 21/Piano Concerto in F minor, Op. 21**

 

30.08 WTOREK/TUESDAY 
g. 17.00/5.00 p.m. Sala Kameralna Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Chamber Hall

Recital fortepianowy/Piano recital
AIMI KOBAYASHI
Program/Programme:
MAURICE RAVEL Jeux d’eau
FERENC LISZT Tre sonetti del Petrarca, Après une lecture du Dante. Fantasia quasi Sonata S.161/7
FRYDERYK CHOPIN 24 Preludia op. 28/24 Preludes, Op. 28

g. 20:00/8.00 p.m. Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej/Warsaw Philharmonic Concert Hall
Koncert symfoniczny/Symphonic concert
BEATRICE RANA fortepian/piano
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ/WARSAW PHILHARMONIC ORCHESTRA
JACEK KASPSZYK dyrygent/conductor
Program/Programme:
KRZYSZTOF PENDERECKI Polonez na orkiestrę symfoniczną/Polonaise for symphony orchestra
EMIL MŁYNARSKI Symfonia F-dur „Polonia” op. 14/Symphony in F major Polonia, Op. 14
SIERGIEJ PROKOFIEW/SERGEI PROKOFIEV II Koncert fortepianowy g-moll op. 16/Piano Concerto No. 2 in G minor, Op. 16


NIFC
WEBSITES: