Concerts Concerts

back
7 maja – Krzysztof Książek

7 maja – Krzysztof Książek 7 maja – Krzysztof Książek

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Czwartek, 7 maja 2015, godz. 18:00

Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina

Warszawa, ul. Okólnik 1

Polscy pianiści w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina

 

Krzysztof Książek

Recital chopinowski

 

Program:

Fryderyk Chopin (1810-1849):

Preludium cis-moll op. 45

Rondo Es-dur op. 16

Mazurki op. 7:  nr 1 B-dur, nr 2 a-moll, nr 3 f-mollnr 4 As-dur

Sonata h-moll op. 5: Allegro maestoso, Scherzo. Molto vivace, Largo, Finale. Presto non tanto; Agitato

 

Urodził się w 1992 roku w Krakowie. Naukę rozpoczął w wieku 9 lat w klasie fortepianu mgr Grażyny Hesko- Kołodzińskiej i ukończył PSM I st. im. S. Wiechowicza w Krakowie. Od 2005 roku kształci się pod okiem prof. Stefana Wojtasa, najpierw jako uczeń POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie, a obecnie jako student Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Laureat najwyższych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych: X Konkurs Pianistyczny im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej - I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworów Chopina oraz nagroda japońskiej grupy sponsorów Kigoukai w formie koncertów w Japonii (Płock 2008), The International Chopin Piano Competition - I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna (Lwów, Ukraina 2010), 6° Concorso Internazionale Pianistico „Citta di Avezzano”- I nagroda (Avezzano, Włochy 2011), The II American Paderewski Piano Competition - II nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Paderewskiego (Los Angeles, USA 2013), IX Międzynarodowy Konkurs im. I.J. Paderewskiego - nagroda specjalna dla najlepszego Polaka, który awansował do półfinału, lub finału konkursu (Bydgoszcz 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - I nagroda oraz nagroda specjalna (Warszawa 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie - II nagroda (Warszawa 2015).

Występował m.in. na 67 i 69 Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju. Koncertował w Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, RPA, USA, Polsce, na Słowacji i na Węgrzech.

Jest stypendystą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Pro Musica Bona, programu stypendialnego "Młoda Polska". W latach 2005-2011 był objęty programem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W marcu 2014 roku otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana.


Gallery of photographs »
 
mini