Concerts Concerts

back

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Czwartek, 2 marca 2017, godz. 18:00
Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina
Warszawa, ul. Okólnik 1

 

Laureat VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Budapeszcie, 2016

Kacper Żaromski

Recital fortepianowy

 

Program:

Claude Debussy (1862-1918): Tancerki delfickie

Fryderyk Chopin (1810-1849): 

  • Etiuda F-dur op. 10 nr 8
  • Nokturn H-dur op. 62 nr 1
  • Ballada f-moll op. 52

Maurice Ravel (1875-1937): Sonatine

Sergiej Rachmaninow (1873-1943): Etiuda-Obraz D-dur nr 9 op. 39

 

Kacper Żaromski

Urodził się w 1999 roku. Jest uczniem V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie w klasie fortepianie Doroty Skibickiej.

Swoją grę doskonalił na wielu kursach pianistycznych pracując pod kierunkiem takich mistrzów jak: Eugen Indjic, Kevin Kenner, Orla McDonagh, Philippe Giusiano, Andrzej Tatarski, Aleksiej Orłowiecki, Andrzej Jasiński, Wiera Nosina, Mirosław Herbowski, Andrzej Pikul, Karol Radziwonowicz.

Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w tym: I nagrody na konkursie Musica Classica w Moskwie, II nagrody (I nie przyznano) na VII International Chopin Piano Competition w Budapeszcie, II nagrody w XIX Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu, II nagrody (I nie przyznano) w XI Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku i I nagrody w III Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie oraz 1 nagrody na XIV Międzynarodowym Konkursie w Antoninie "Chopin dla najmłodszych".

Regularnie koncertuje w kraju i za granicą m.in. we Lwowie, Budapeszcie, Krakowie, Dusznikach-Zdroju, Warszawie, Gdańsku i miastach podkarpacia.

Wielokrotnie otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna, dwukrotnie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów.