Concerts Concerts

back

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Czwartek, 9 marca 2017, godz. 18:00
Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina
Warszawa, ul. Okólnik 1

 

Rekomenduje prof. Waldemar Wojtal

Daniel Ziomko

Recital fortepianowy

 

Program:

  • Ferenc Liszt (1811-1886): Après une lecture du Dante. Fantasia quasi sonata S 161 nr 7
  • Fryderyk Chopin (1810-1849): Scherzo cis-moll op. 39
  • Robert Schumann (1810-1856): Etiudy symfoniczne op. 13

 

Daniel Ziomko

Urodził się w 1994 roku. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Stargardzie Szczecińskim w klasie fortepianu mgr Ewy Loba-Diakité oraz mgr Żanety Bartosiewicz, zaś studia I stopnia w klasie fortepianu prof. dra hab. Waldemara Wojtala w Akademii Muzycznej Gdańsku. Swoją edukację kontynuuje na studiach II stopnia w gdańskiej uczelni.

Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów jak: Jarosław Drzewiecki, Bernd Goetzke, Andrzej Jasiński, Ivan Klánský, Viera Nosina, Piotr Paleczny, Alexander Peskanov, Graham Scott, Andrzej Tatarski. Brał także czynny udział w kursie mistrzowskim odbywającym się w ramach 71. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju.

Koncertuje w kraju i za granicą, a także bierze czynny udział w konkursach pianistycznych. Do jego najważniejszych osiągnięć należą: II nagroda na XV Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej (Żagań 2010), I nagroda na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym (Szczecin 2013), I nagroda w VII Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti - Città di Treviso (Treviso 2015), tytuł laureata Estrady Młodych podczas 50. Festiwalu Pianistyki Polskiej (Słupsk 2016). Jest finalistą 47. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Ewy Strusińskiej. Bierze czynny udział jako pianista-kameralista. Występuje w trio fortepianowym APER TRIO oraz w duecie ze skrzypaczką Karoliną Gustaw.

Od 2011 roku jest laureatem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Stargardu.