Concerts Concerts

back

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Czwartek, 16 marca 2017, godz. 18:00
Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina
Warszawa, ul. Okólnik 1

 

Rekomenduje prof. Waldemar Wojtal

Bartosz Skłodowski

Recital fortepianowy

 

Program:

Robert Schumann (1810-1856): Humoreska op. 20

Fryderyk Chopin (1810-1849):

  • Ballada f-moll op. 52
  • Polonez-fantazja op. 61

Ferenc Liszt (1811-1886):  Rapsodia węgierska nr 2

 

Bartosz Skłodowski

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w PSM I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze w klasie fortepianu mgr Ewy Wieczorek. Później kształcił się w klasie fortepianu mgr Iriny Oleszkiewicz w PSM II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Obecnie jest studentem studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie prof. Waldemara Wojtala. Równocześnie rozwija swoje umiejętności w zakresie kameralistyki w klasie prof. Anny Prabuckiej-Firlej i dr Bogny Czerwińskiej-Szymuli.

Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym: II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Ars Nova (Trieste, Włochy; 2010), Grand Prix i Nagrody Ambasady RP w Lubljanie na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim „Golden Ring" (Radovljica, Słowenia; 2011). Najnowszym osiągnięciem jest zajęcie IV miejsca na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Padwie (Włochy).

Koncertował w kraju i za granicą, w tym: w Czechach, Niemczech, Włoszech, Belgii, Słowenii. Do jego największych osiągnięć koncertowych należą koncerty w Filharmonii Bałtyckiej, Dolnośląskiej, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademiach Muzycznych w Krakowie, Gdańsku, czy Katowicach, udział w koncercie z okazji 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina prezentując jego II Koncert fortepianowy z towarzyszeniem orkiestry w Teatrze w Brukseli.

Swoje umiejętności doskonalił również na licznych kursach prowadzonych przez: Andrzeja Jasińskiego, Zbigniewa Raubo, Wojciecha Świtałę, Andrzej Tatarskiego, Joannę Domańską.

Wielokrotnie otrzymywał stypendia Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.