Concerts Concerts

back

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Czwartek, 10 maja 2018, godz. 18:00
Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina
Warszawa, ul. Okólnik 1

Aleksandra Świgut
Recital na fortepianie historycznym

Program:

  • Barkarola Fis-dur op. 60
  • Noturn cis-moll op. posm (Lento con grand espressione)
  • Scherzo E-dur op. 54
  • Preludium cis-moll op. 45
  • Andante spianato i Wielki Polonez Es dur op. 22

Aleksandra Świgut

W latach 2011-2013 studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Piotra Palecznego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Świtały oraz prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej. Fakultatywnie studiowała grę na fortepianie historycznym w klasie mgr Katarzyny Drogosz w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz uzyskała dyplom w klasie klawesynu mgr Małgorzaty Sarbak w PSM im. F. Chopina w Warszawie. Studiowała także w Guildhall School of Music and Drama w Londynie pod kierunkiem Davida Dolana. Od 2016 roku jest doktorantką Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych muzyków, m.in.: R. Levina, M. Mosia, M. Grzybowskiego, M. Bilsona i Ch. Schornsheim.

Do jej najważniejszych osiągnięć zaliczyć można m.in.: II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ettlingen, II nagrodę na Konkursie Pianistycznym w Nowym Orleanie, II nagrodę i nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Enschede, II nagrodę na 47. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina oraz nagrodę specjalna za najlepsze wykonanie solowego utworu R. Schumanna.

Koncertowała z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, Netherland Symphony Orchestra, Liepaja Symphony Orchestra, Orkiestrą Kameralną AUKSO oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.    

Wielokrotna stypendystka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministerstwa Kultury oraz Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „SAPERE AUSO”. W 2010 r. otrzymała Stypendium Artystyczne im. Franciszka Wybrańczyka, a w 2012 roku stypendium niemieckiej fundacji Jütting.

Aleksandra Świgut jest reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.