Concerts Concerts

back

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Czwartek, 24 maja 2018, godz. 18:00
Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina
Warszawa, ul. Okólnik 1

Justyna Kreft
Recital na fortepianie historycznym

Program:

  • Jan Sebastian Bach - Preludium i fuga a-moll BWV 889
  • Maria Szymanowsk a- Polonez f- moll
  • Fryderyk Chopin - Polonez gis-moll WN 5
  • Fryderyk Chopin - Polonez cis-moll op. 26 nr 1
  • Fryderyk Chopin - Polonez es-moll op. 26 nr 2
  • Fryderyk Chopin - Etiuda Es-dur op. 10 nr 11
  • Fryderyk Chopin - Ballada As-dur op. 47

Justyna Kreft

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, a następnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej i klawesynu dr hab. Aliny Ratkowskiej, uzyskując dyplomy z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą, a także studentką studiów doktoranckich macierzystej uczelni.

Laureatka programu stypendialnego MKiDN „Młoda Polska”, II nagrody IV Akademickiego Konkursu Klawesynowego w Poznaniu, I nagrody w XII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie, II nagrody XIV Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie, nagrody za Osobowość Artystyczną podczas Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich w Bydgoszczy.

Podczas kursów mistrzowskich pracowała z takimi pedagogami, jak Christophe Rousset, Matti Raekalio, Tobias Koch, Andreas Staier, Alexei Lubimov, Friedemann Rieger, Ralf Nattkemper.

Wystąpiła z recitalami fortepianowymi oraz klawesynowymi m. in. w Muzeum Handel & Hendrix House w Londynie, Musikinstrumenten-Museum w Berlinie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Akademii Muzycznej w Poznaniu, na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, podczas Gdańskiego Festiwalu Muzycznego. W dziedzinie muzyki dawnej realizowała partie basso continuo m. in. podczas I Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej Schloss Scharfeneck.

Od 2017 roku studiuje w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli w mistrzowskiej klasie fortepianu historycznego prof. Claire Chevalier.