Concerts Concerts

back

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Czwartek, 28 czerwca 2018, godz. 18:00
Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina
Warszawa, ul. Okólnik 1

Anna Hajduk-Rynkowicz
Recital na fortepianie historycznym

Program:

J.S. Bach - Preludium i Fuga gis-moll DWK II

F. Chopin:

Preludia op.28: nr 17 As-dur, nr 18 f-moll, nr 21 B-dur, nr 22 g-moll, nr 23 F-dur, nr 24 d-moll
Ballada f-moll op.52|
Nokturny op.27: cis-moll, Des-dur
Mazurki op.17: B-dur, e-moll, As-dur, a-moll
Scherzo h-moll op.20

Anna Hajduk-Rynkowicz

Absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem, w klasie fortepianu prof. Jerzego Romaniuka i dr. Ramiro Sanjinesa. W 2016 roku rozpoczęła podyplomowe studia pianistyczne w prestiżowej uczelni Schola Cantorum w Paryżu, w mistrzowskiej klasie prof. Maurizio Morettiego.

Jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie ( 2013), I Nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2013). Była także finalistką III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Villa de Xabia w Hiszpanii (2015). Jako kameralistka uzyskała I Nagrodę ze swoim triem Olympus Mons na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Grand Virtuoso Artist” w Salzburgu.

Koncertowała we Włoszech, Belgii, we Francji oraz w Kambodży, a na polskich estradach występuje regularnie, specjalizując się głównie w repertuarze chopinowskim i współczesnym. Występowała jako solistka z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus na koncercie kompozytorskim w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia. Jako solistka i kameralistka współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Występowała z recitalami m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum F. Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Koncertowała także wielokrotnie na Śląsku, m.in. wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Roberta Kabary. Wzięła także udział w warszawskiej VII, VIII i IX edycji festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina.

Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Za swoje osiągnięcia otrzymała także kilkakrotnie Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W 2012 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za całokształt twórczości artystycznej.