Concerts Concerts

back

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Szymon Drabiński jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Karola Radziwonowicza. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Łódzkiego,  Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Fundacji Osińskich-Orłowskich oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jest laureatem wielu nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in.: I Nagroda oraz Nagroda Specjalna w Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu, I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Poznaniu, II Nagroda oraz Nagroda Instytutu Fryderyka Chopina  w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Szafarni, Laureat Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu, wyróżnienie  w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. W. Kędry w Łodzi,  II Nagroda oraz Nagroda Specjalna  za najlepsze wykonanie utworu Claude'a Debussy'ego w  Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej dla Szkół Muzycznych  II st. "Wokół Debussy'ego" w  Krakowie, I Nagroda w XV Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. "Sierpecka Jesień Kameralna 2018”.

Podczas kursów pracował pod kierunkiem takich profesorów, jak:  Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Andrzej Tatarski, Olga Rusina, Edward Wolanin, Olga Łazarska, Alicja Fiderkiewicz, Roman Salyutov, a przede wszystkim Karol Radziwonowicz. Wielokrotnie występował m.in. w Żelazowej Woli,  w Muzeum Fryderyka Chopina

w Warszawie, w Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Opolskiej i Sali Balowej Łańcuckiego Pałacu. We wrześniu 2018 roku wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Young Prague” promującym utalentowanych młodych muzyków z całego świata.

Program:
J.S. Bach - Preludium i Fuga fis-moll BWV 883 DWK II
W.A. Mozart - Sonata D-dur KV 576
F. Chopin - Polonez fis-moll op. 44
F. Chopin - Nokturn c-moll op. 48
F. Chopin - Scherzo b-moll op. 31
K. Szymanowski - Mazurki op. 50 nr 3, 4
F. Liszt - Etiuda transcendentalna d-moll nr 4 "Mazeppa"