Concerts Concerts

back

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Mateusz Krzyżowski obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just.
Brał udział w licznych warsztatach pianistycznych, między innymi w Krynicy-Zdroju, Lusławicach, prowadzonych przez tak znaczących pedagogów jak: Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Andrzej Tatarski, Janusz Olejniczak, Karol Radziwonowicz, Olga Łazarska. W latach 2015-2018 był stypendystą „Tyskich Orłów" w dziedzinie kultury i sztuki - programu prowadzonego przez Prezydenta Miasta Tychy. Jest również stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Do jego ostatnich osiągnięć należą między innymi: I nagroda na 49. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, II nagroda w pierwszej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach, I nagroda oraz nagroda specjalna Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Augustowie. I nagroda na IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Turznie, Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie „Kaunas Sonorum" na Litwie, I nagroda na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego „per aspera ad astra".
Koncertował w takich miejscach jak: Zamek Królewski w Warszawie, Zamek w Pszczynie, Filharmonia Śląska, Rzeszowska, Kowieńska, Łódzka, Świętokrzyska oraz w siedzibie NOSPR w Katowicach. Występował z orkiestrą kameralną miasta Tychy „Aukso" pod dyrekcją Marka Mosia, orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.
Program:

Sergiusz Prokofiew [1891-1953]
IV Sonata

Fryderyk Chopin [1810-1849]
Etiuda e-moll op. 25 nr 5
Etiuda a-moll op. 25 nr 1
Polonez As-dur op. 53

Karol Szymanowski [1882-1937]
Fantazja C-dur op. 14