Concerts Concerts

back

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Marian Michalski ma 20 lat. Lekcje gry na fortepianie rozpoczął w Szkole Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie, gdzie jego nauczycielami byli Anna Szajer i Jarosław Iwaneczko. Teraz kontynuuje naukę gry na fortepianie w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem profesora Andrzeja Pikula. W ciągu ostatnich kilku lat pianistyczne umiejętności Mariana zostały docenione wieloma nagrodami, w tym: I miejsce na Konkursie Młodych Instrumentalistów Woytowicza w Jaśle (marzec 2017); III Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów "Chopin pod Wawelem" w Krakowie (czerwiec 2015); II Nagroda na IV Festiwalu Chopinowskim im. Haliny i Ludwika Stefańskiego (lipiec 2013); III Nagroda na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Chopin + ..." w Budapeszcie (Węgry, czerwiec 2012); Grand Prix na Ukraińsko-Polskim Festiwalu - Konkurs Sztuki "Muzyczne Spotkanie w Pałacu Branickich" w Białej Cerkwi (maj 2011);

W ramach programu wymiany studenckiej, występował podczas Festiwalu Pianistycznego im. Paderewskiego w Paso Robles w Kalifornii, USA (listopad 2010). Brał udział w wydarzeniach takich jak Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa (październik 2013 r.) oraz The Jane Stirling Festival w Edynburgu (Szkocja, 2018). Od 2010 roku Marian rozwijał swoje umiejętności na kursach mistrzowskich pianistyki u prof. K. Jabłońskiego oraz w warsztatach fortepianowych u profesorów: A. Jasińskiego, W. Świtały, W. Wojtal, M. Żebrowskiego, J. Plowrigta i Achillesa delle Vigne.

Dzięki swoim osiągnięciom muzycznym otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa. Był także stypendystą Fundacji Pro Musica Bona w Krakowie w 2013 r. Fundacja Małopolskiego Stypendium Sapere Auso w 2014 r oraz uczestnik National Found for Children. (2013-2015).

Program:
F. Chopin - Mazurki op.17
F. Chopin - Scherzo E-dur op. 54
F. Chopin - Polonez As-dur op. 53
F. Chopin - Nokturn G-dur op. 37
F. Chopin - Sonata h-moll op. 57