NEWS NEWS

back
Recitale chopinowskie w dwóch odsłonach - nowe albumy Garricka Ohlssona

Recitale chopinowskie w dwóch odsłonach - nowe albumy Garricka Ohlssona Recitale chopinowskie w dwóch odsłonach - nowe albumy Garricka Ohlssona

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przedstawia dwa, nowe wydawnictwa, których bohaterem jest znakomity pianista, Garrick Ohlsson.

Garrick Ohlsson, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 1970 roku, jeden z największych współczesnych chopinistów, uhonorowany podczas sierpniowego festiwalu „Chopin i jego Europa” Złotym Medalem Gloria Artis, nagrał dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dwa recitale chopinowskie: na fortepianie współczesnym i historycznym: ten sam program w dwóch wersjach dźwiękowych.

To trzeci taki podwójny album w wydaniu Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina – po nagraniach Dang Thai Sona (Nokturny) i Krzysztofa Jabłońskiego (Etiudy) – o niezwykłych walorach poznawczych, pozwalający wrażliwemu odbiorcy przekonać się o szczególnym pięknie zarówno instrumentów dawnych, jak i współczesnych – istniejących w fascynująco odmiennych światach brzmień. Najnowsze nagrania Garricka Ohlssona zbliżają nas do Chopina na dwa odmienne sposoby, w obydwu przypadkach z najwyższym kunsztem i znawstwem jego muzyki.

Obie płyty dostępne są w:

Recitale chopinowskie na fortepianie współczesnym
Recitale chopinowskie: na fortepianie historycznym

14th of January 2019