NEWS NEWS

back
Konkurs na koncepcję filmu dla dzieci lub widowni familijnej o młodym Fryderyku Chopinie

Konkurs na koncepcję filmu dla dzieci lub widowni familijnej o młodym Fryderyku Chopinie Konkurs na koncepcję filmu dla dzieci lub widowni familijnej o młodym Fryderyku Chopinie

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji pełnometrażowego filmu fabularnego o przygodach młodego Fryderyka Chopina w Szafarni.

Pod koniec lipca 1824 roku młody Fryderyk spędzał upragnione wakacje w majątku rodziny Dziewanowskich w Szafarni, u szkolnego kolegi, Dominika Dziewanowskiego, zwanego Domusiem.

Były to prawdziwe wiejskie wakacje, podczas których gospodarze dbali, aby młodzieńcowi dostarczać wszelkich rozrywek, nie zmuszając go jednak do rezygnacji z domowych przyzwyczajeń. Oprócz wolnego czasu spędzanego na zabawach z Dominikiem, licznych spacerów i wycieczek dla zwiedzenia okolic, Fryderykowi starczało również czasu na ćwiczenie, a raczej granie dla przyjemności. Szczegóły pobytu w Szafarni, a co najcenniejsze, same wrażenia Frycka z tych wspaniałych wakacji udokumentowane są doskonale dzięki obszernym, niezwykle drobiazgowym, pełnym anegdot i trafnych spostrzeżeń relacjom z pobytu w Ziemi Dobrzyńskiej, zawartym w redagowanym przez niego Kuryerze Szafarskim.

Lato spędzone przez Chopina w okolicach szafarskich należało do wyjątkowo udanych. Fryderyk miał zapewnione wyśmienite towarzystwo do wszelkich zabaw, a także kompanów do muzykowania. Klimat Ziemi Dobrzyńskiej dobrze służył jego zdrowiu i samopoczuciu. Po tak udanym wypoczynku nie było wątpliwości, co do planów na następne wakacje – kolejne lato Fryderyk ponownie spędził właśnie w Szafarni.

Celem ogłoszenia konkursu jest stworzenie koncepcji pełnometrażowego filmu dla dzieci lub widowni familijnej, która posłuży jego realizacji. Historia powinna opierać się na przygodach młodego Fryderyka z wakacji w Szafarni, gdyż wyjazd ten miał wpływ na inspiracje młodego chłopca kulturą ludową, która miała wydźwięk w jego późniejszej twórczości.

Regulamin Konkursu do pobranie pod tym adresem

Formularz zgłoszeniowy

Uprzejmie prosimy koncepcje filmu fabularnego o przygodach młodego Fryderyka Chopina w Szafarni kierować na adres e-mail: koncepcja@nifc.pl.

5th of February 2019