Multimedia Applications Multimedia Applications

back
Śladami wielkich kompozytorów

Śladami wielkich kompozytorów Śladami wielkich kompozytorów

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Podążaj śladami wielkich kompozytorów. Tylko w jednej aplikacji aż 5 przewodników zawierających biogramy 350 osób oraz opisy 370 miejsc związanych z Chopinem, Tellefsenem, Griegiem, Nordheimem i Lutosławskim. Jest to doskonałe kompendium wiedzy o osobach i otoczeniu, które ukształtowało i wpłynęło na osobowość twórczą tych wielkich kompozytorów. Aplikacja umożliwia odbycie podróży odkrywającej związki polskiej i norweskiej kultury muzycznej.

Przewodnik „Wielcy kompozytorzy” zawiera miejsca ułożone w trasy miejskie i lokalne. Opisy wzbogacone są ikonografią współczesna i historyczną. Użytkownik ma możliwość przeszukiwania katalogu miejsc i osób według jednej z wielu kategorii, a funkcja nawigacji  pozwoli dotrzeć do wybranego punktu. Dzięki trybowi pracy w tle, aplikacja powiadomi użytkownika o pobliskim miejscu związanym z kompozytorem.

Aplikacja została sfinansowane z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych w ramach realizacji przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina projektu Pomiędzy narodową tożsamością a wspólnotą kultur: od Chopina i Tellefsena do XXI wieku.

Aplikacja dostępna w wersji na www oraz na smartfony z systemem Android oraz iOS.


Gallery of photographs »
 
mini mini
mini mini
mini mini
mini mini
mini