Concerts Concerts

back

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 18:00

Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina
Warszawa, ul. Okólnik 1

Maciej Wota
Recital na fortepianie historycznym

Program:

  • J.S. Bach - Preludium i fuga a-moll z II tomu DWK
  • M.K. Ogiński - Polonez d-moll
  • F. Chopin - Etiuda cis-moll op. 10 nr 4
  • F. Chopin - Etiuda As-dur op. 10 nr 10
  • F. Chopin - Nokturn E-dur op. 62 nr 2
  • F. Chopin - Sonata h-moll op. 58 

 

Maciej Wota

Maciej Wota urodził się w 1992 r. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego. Jego zainteresowania muzyczne wykraczają poza muzykę fortepianową. Ukończył studia licencjackie w zakresie gry na organach w klasie prof. Jarosława Malanowicza. Obecnie jest studentem studiów magisterskich w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Uczestniczył w wielu kursach pianistycznych prowadzonych przez profesorów takich jak: Andrzej Jasiński, Józef Stompel, Katarzyna Popowa-Zydroń, Boris Petrushansky, Nikolai Demidenko, Rem Urasin, Janina Fialkowska, Ludmil Angelov. Ponadto poszerzał swoje umiejętności w zakresie gry na fortepianie historycznym pod kierunkiem: Tobiasa Kocha, Andreasa Staiera i Paolo Giacomettiego.

Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych: I nagroda oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie mazurków Fr. Chopina w X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Antoninie 2008, II nagroda w IV Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim im. G. Ferenczego w Budapeszcie 2010 oraz nagroda za najlepsze wykonanie poloneza Fryderyka Chopina, V nagroda oraz Nagroda Chopinowska na IX Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy 2011, laureat Estrady Młodych 46. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku 2012, nagroda specjalna Stowarzyszenia Chopinowskiego w Worms w ramach X Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt 2013, półfinalista The Second Australian International Chopin

Piano Competition Canberra 2014, wyróżnienie na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Halina Czerny-Stefańska in memoriam w Poznaniu 2017.

Wystąpił z wieloma recitalami fortepianowymi na znaczących wydarzeniach muzycznych między innymi: Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy promują" w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze (2010), Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku (2012), Polsko-Rosyjski Festiwal „Młodzieżowa Akademia Muzyki" w Moskwie (2013, 2016, 2017), 6 edycja Koncertów urodzinowych Fr. Chopina w Warszawie (2015), Recitale chopinowskie w Żelazowej Woli, 71. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski - Duszniki-Zdrój (2016).

Jest półfinalistą 2nd International Kurt-Boßler Organ Competition (Freiburg 2016), oraz laureatem I nagrody Akademickiego Konkursu Organowego "Romuald Sroczyński in memoriam" (Poznań 2016). Wystąpił z recitalami na 26. Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Legnicy, na Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu, na VII Międzynarodowym Forum Organowym w Warszawie.

Koncertował w wielu krajach Europy: Polsce, Rosji, Niemczech, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Włoszech, na Ukrainie, Litwie, Węgrzech a także w Australii i Stanach Zjednoczonych.

W latach 2008-2011 roku był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.