Persons related to Chopin Persons related to Chopin

Joanna Grotkowska

Joanna Grotkowska

Joanna Grotkowska

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Joanna Grotkowska – dziennikarka i krytyk muzyczny. W 1990 r. rozpoczęła pracę w Polskim Towarzystwie Muzyki Współczesnej organizując Międzynarodowe Kursy dla Młodych Kompozytorów w Kazimierzu Dolnym i koncerty muzyki nowej w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. W 1991 r. objęła stanowisko dyrektora biura Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Od 18 lat związana jest z Programem 2 Polskiego Radia, początkowo jako asystentka dyrektora do spraw kontaktów z Europejską Unią Nadawców (EBU), od 1994 r. w Redakcji Muzyki Współczesnej.

Zrealizowała kilkaset autorskich audycji, w tym portretów radiowych takich kompozytorów jak John Cage, Henryk Mikołaj Górecki, Witold Lutosławski, Louis Andriessen, Steve Reich, a także kilkadziesiąt transmisji koncertów. Współpracowała przy organizacji radiowych koncertów w Studiu Koncertowym Polskiego Radia.

W 2007 r. rozpoczęła współpracę z Fundacją Polskiej Rady Muzycznej, organizując coroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Improwizowanej Ad Libitum, Konkurs im. Witolda Lutosławskiego dla dzieci i młodzieży. Publikowała w "Ruchu Muzycznym" i magazynie "Glissando", pisała teksty programowe i krytyczne do publikacji festiwalowych.


 

By category: