Persons related to Chopin Persons related to Chopin

Piotr Mysłakowski

Piotr Mysłakowski

Piotr Mysłakowski

*1944 Kraków

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Piotr Mysłakowski, architekt wnętrz, grafik wydawniczy, genealog. Były asystent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor wielu projektów wnętrz użyteczności publicznej w Krakowie oraz projektów grafiki użytkowej i wydawniczej. Wieloletni wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Architektów Wnętrz (IFI), delegat na kongresy i misje zagraniczne. Były ekspert UNESCO; były wiceprezes Polskiego Towarzystwa Heraldycznego, członek Towarzystwa Historyczno-Literackiego w Paryżu.

Wydawca i badacz w dziedzinie genealogii, prozopografii i biografistyki, autor i współautor szeregu książek o tej tematyce, m.in. Materiały genealogiczne szlachty parafii Rypin 1675-1808 (Warszawa 1998), Opowieści rypińskie (1998), Rodzina ojca Chopina. Migracja i awans (2002), Fryderyk Chopin. Korzenie (2009), Fryderyk Chopin. The Origins (2010) [dwie ostatnie książki przygotowane wspólnie z Andrzejem Sikorskim].

Wraz z Andrzejem Sikorskim od kilkunastu lat prowadzi badania nad rodziną i otoczeniem Chopina, stąd wspólne książki: Rodzina matki Chopina. Mity i rzeczywistość (2000) oraz Chopinowie. Krąg rodzinno-towarzyski (2005). Autor i współautor licznych artykułów o tematyce historycznej i biograficznej, zamieszczanych w czasopismach naukowych i popularnych. Laureat nagród i wyróżnień naukowych (w tym wraz z Andrzejem Sikorskim) za prace historyczne. Wygłosił liczne odczyty na tematy historyczno-chopinowskie (m.in. Bangkok, Paryż, Lwów, Warszawa, Kraków).


 

By category:

 
Gallery of photographs »
 
mini