[Muzeum Chopina dla rodzin] Children's day

Strasznie Fajny Dwór Strasznie Fajny Dwór

We are sorry but the following text is not available in the English language
 

Warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 7-10 lat

Kiedy do „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki wpuścimy dzieci, nieuchronnie z czegoś strasznego i obcego wyłoni się coś strasznie fajnego i bliskiego. „Strasznie fajny dwór” (a właściwie pałac – Pałac Gnińskich, siedziba Muzeum Chopina) wypełniony będzie zabawą, śmiechem i wspólnym śpiewem, do których zaprosimy zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Prym w naszych zabawach wieść będą melodie Moniuszkowskich pieśni, które przez karty wydawanych przez kompozytora „Śpiewników domowych” miały trafić do każdego polskiego domu. Po zajęciach będzie więc można wziąć je ze sobą i korzystać z ich urody na własny użytek. Moniuszko komponował pieśni na każdą okazję – do radości i do smutku, do tańca i do modlitwy, do wspólnego śpiewania i do zasłuchiwania się w śpiewie. W „Strasznie fajnym dworze” czeka na Was cała ich różnorodność.

Wybrane soboty, g. 11:30, Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina

16.02 Ze wspólnego gniazda

23.03 Śladami bohaterów

13.04 Gdzie szumi i gra

11.05 Wijąc nić serdeczną

15.06 Pod ramię i w podskokach. Tanecznym krokiem

Prowadzenie: Jolanta Denejko, Karolina Tańska

Koszt zajęć: 24 zł (1 dziecko + 2 opiekunów)

Bilety dostępne od 28.01.2019 na bilety.nifc.pl lub w Kasach Muzeum Fryderyka Chopina.

***

MUZYKA U FRYDERYKA

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat

Zajęcia wprowadzą dzieci w świat muzyki poprzez aktywny udział w tworzeniu form muzycznych lub muzyczno-ruchowych. Dzięki spotkaniom z muzyką i aktywnemu uczestnictwu w zajęciach dzieci wykształcą w sobie gotowość do świadomego odbioru sztuki, a w szczególności dłuższych form muzycznych. W programie znalazły się m.in. dzieła znakomitych polskich kompozytorów XX wieku: Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Szymanowskiego i Zygmunta Krauzego, bohaterów wystaw czasowych Muzeum Chopina.

Prowadzenie zajęć: Aleksandra Endzelm

Soboty: 17.11, 1.12, 15.12, 19.01, g. 11:30

Sala Koncertowa

Program zajęć:

17.11 Taneczne podróże w czasie i przestrzeni. Georg Philipp Telemann i Ignacy Jan Paderewski

1.12 Ambasador Niepodległej – artysta w podróży

15.12 Unistyczne uniki malarstwa i muzyki. Władysław Strzemiński i Zygmunt Krauze

19.01 Słopiewnie – słowem śpiewnie. Julian Tuwim i Karol Szymanowski

Koszt zajęć: 24 zł (1 dziecko + 2 opiekunów)

Bilety dostępne od 15.09.2018 na bilety.nifc.pl

Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

 

* * *

 

Poprzednie edycje

Semestr wiosenny 2018
 

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat

Zajęcia wprowadzą dzieci w świat muzyki poprzez aktywny udział w tworzeniu form muzycznych lub muzyczno-ruchowych, w prosty sposób przybliżą teoretyczne zagadnienia ułatwiające odbiór muzyki, a także – co będzie bardzo ważnym elementem zajęć – będą uczyć słuchania utworów muzycznych i oswajać z odbiorem dłuższych form muzycznych. W programie znalazły się dzieła znakomitych polskich kompozytorów, których twórczość współtworzy dziedzictwo muzyki polskiej czasów rozbiorów – poprzedników, rówieśników i następców Fryderyka Chopina. Dzięki spotkaniom z muzyką i aktywnemu uczestnictwu w zajęciach dzieci wykształcą w sobie gotowość do świadomego odbioru muzyki.

prowadzenie zajęć: Aleksandra Endzelm

soboty: 17.02, 17.03, 21.04, 19.05 g. 11.30 i 16.06 g. 11.00

Sala Koncertowa

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

program zajęć:

17.02 Muzyka z Tatr. Karłowicz, Szymanowski i Kilar

17.03 Co potrafi klawiatura? Elsner, Chopin i Paderewski

21.04 Skosztujmy mazurków! Chopin i Szymanowski

19.05 Poloneza czas zacząć! Ogiński i Chopin

16.06 Śpiewnik domowy. Moniuszko i Lutosławski

koszt zajęć: 24 zł (1 dziecko + 2 opiekunów)

bilety dostępne od 15.01.2018 na bilety.nifc.pl

Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

zobacz również: Gordonki Chopinowskie (dla dzieci w wieku 0-2 lat) i Muzykalne Przedszkolaki w Muzeum Chopina (dla dzieci w wieku 3-6 lat)

 

Semestr zimowy 2017/2018

program zajęć:

30.09 Polifonia. Muzyka na wiele głosów. Fuga c-moll BWV 847 i Koncert na dwoje skrzypiec BWV 1043 Jana Sebastiana Bacha

28.10 Zwariowany świat wariacji. Wariacje na temat "Ah, vous dirai-je maman" KV 265 Wolfganga Amadeusza Mozarta i Wariacje op. 2 Fryderyka Chopina

25.11 Refren w rondzie i piosence. Marsz turecki z XI Sonaty fortepianowej KV 331 Wolfganga Amadeusza Mozarta, piosenka Pióreczko Witolda Lutosławskiego

16.12 Melodia w dobrym towarzystwie - o homofonii. Menuet Luigiego Boccheriniego z Kwintetu smyczkowego E-dur op. 11 nr 5

prowadzenie: Aleksandra Endzelm